O mnie

Ciao! Mam na imię Mirka. Skąd wzięła się moja miłość do Italii i kiedy się zaczęła? Trudno stwierdzić, ale myślę, że wszystko zaczęło się od przeczytanej w dzieciństwie książki Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją". Moją ciekawość wzbudziły pierwsze słowa książki: "Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy. Każdy kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu. Mają kształt ogromnego buta." 

I dalej poszło samo, godziny studiowania atlasu (Jak to mają kształt buta? bo nie były to czasy pomocnego Wujka Google) i wiedziałam, że to jest miłość. I chociaż od tamtego momentu minęło sporo czasu, to uczucie nie osłabło, powiedziałabym, że rośnie z każdym dniem. Powiedzieć, że jestem italofilem to jakby nic nie powiedzieć, uwielbiam Włochy i wszystko co włoskie: przede wszystkim ludzi i kuchnię, włoskie krajobrazy, cudowną atmosferę i piękny, śpiewny język. 

Ciągle uczę się nowych rzeczy, odkrywam Włochy i ich bogatą kulturę, uczę się najpiękniejszego na świecie języka. Wiadomo, że jeśli chcemy coś dogłębnie poznać to nie wystarczy tylko teoria, ale potrzeba dużo praktyki. Jak lepiej poznać kraj, jego kulturę i odkryć to co znamy z książek, jeśli nie podróżując? I właśnie o tym jest ten blog. O pięknej Italii widzianej z perspektywy turystki podróżującej samotnie po włoskim szlaku i przemierzającej miasta słonecznej Italii jak dzielny pies Lampo - pociągiem. Chociaż nie lubię słowa samotnie, bo dzięki poznanym na wyjeździe osobom i temu co Italia ma do zaoferowania nigdy nie czuję się tam samotna. Nie jest to typowy blog podróżniczy, gdzie znajdziesz dokładny opis zabytków wartych zobaczenia, ani blog kulinarny – takich blogów jest wiele i są świetne, a ja nie zamierzam wchodzić w paradę koleżankom i kolegom. Mogę za to zagwarantować, że zobaczysz Włochy moimi oczami i mam nadzieję, że zechcesz poczuć to wszystko na własnej skórze.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak zorganizować tani wyjazd do Włoch?

City break w Rzymie? Jasne, że tak!

Italia po raz pierwszy. Rzymskie Wakacje - Rzymskie Przygody cz. 1